Grzegorz Sikora

Notariusz

Absolwent X Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Warszawie. W 2007 roku, z oceną bardzo dobrą, ukończył stacjonarne (pięcioletnie, magisterskie) studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Podczas studiów na Uniwersytecie Warszawskim ukończył dwuletnią Szkołę Prawa Brytyjskiego i Europejskiego (lata 2004-2006, University of Cambridge).

Droga do zawodu notariusza:

W latach 2009-2011 odbył aplikację notarialną w Izbie Notarialnej w Warszawie, gdzie zdobywał praktykę w kancelarii notarialnej w Piasecznie. W 2012 roku uzyskał pozytywny wynik z egzaminu notarialnego. Od lipca 2012 roku do marca 2014 roku zatrudniony na stanowisku asesora notarialnego w kancelarii notarialnej w Piasecznie. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 26 czerwca roku 2014 otrzymał nominację na stanowisko notariusza z siedzibą w Piasecznie.

Ulubione dziedziny prawa:

Prawo spadkowe, prawo rodzinne i opiekuńcze, prawo spółek handlowych i gospodarka nieruchomościami.

Działalność społeczna:

W latach 2003-2008 związany z Helsińską Fundacją Praw Człowieka (Program Pomocy Prawnej dla Uchodźców i Migrantów), gdzie kolejno wykonywał pracę wolontariusza, asystenta działu prawnego oraz prawnika. W 2006 roku był uczestnikiem Kliniki Prawa Uchodźczego i Migracyjnego w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, zaś w 2007 roku reprezentował Klinikę w międzynarodowym konkursie „Moot Court Competition in Asylum Law”, w Budapeszcie. Współautor podręcznika „Klinika Prawa Uchodźczego i Migracyjnego – organizacja i zasady funkcjonowania” pod red. Magdaleny Kmak i Bartłomieja Tokarza, Warszawa 2006. W 2007 roku wygrał konkurs na realizację projektu dla Wysokiego Komisarza do Spraw Uchodźców Narodów Zjednoczonych (organu ONZ) – „Collation of the Administrative Court Decisions”. Projekt miał na celu analizę orzecznictwa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w latach 2006-2007.
W latach 2002-2012 związany z Fundacją “Wspólna Droga” United Way Polska. W latach 2008-2012 członek zarządu tej Fundacji.
Ukończony Kurs na Społecznego Ratownika Drogowego i uzyskanie I Stopnia Ratownika Drogowego.

Znajomość języków obcych:

Angielski: Certyfikat International English Language Testing System (IELTS), zdobyty w 2000 roku w Oxfordzie, Wielka Brytania oraz certyfikat Cambridge Certificate of Advanced English (CAE), zdobyty w Warszawie w 2003 roku;
Rosyjski: Certyfikat Test of Russian as a Foreign Language (TORFL 2), zdobyty w 2007 roku w Sankt Petersburgu, Rosja.

Prywatnie:

Miłośnik aktywności sportowej (zwłaszcza biegania długodystansowego, pływania i roweru), podróży (w szczególności po Polsce i Europie), jak również teatru i kina (polskiego i francuskiego).

Maciej Szczęsny

Notariusz

Absolwent III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach. W 2007 roku ukończył studia dzienne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas ostatniego roku studiów uczestniczył w kursie dyplomowym w zakresie prawa amerykańskiego – „Center for American Law Studies”, organizowanym przez Centrum Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, we współpracy z Wydziałem Prawa Uniwersytetu Floryda. Kurs ten ukończył z oceną dobrą.

W latach 2007 – 2014 nieprzerwanie zatrudniony w kancelarii notarialnej w Piasecznie, na stanowiskach: asystenta notariusza, aplikanta notarialnego, a po uzyskanym w 2012 roku pozytywnym wyniku z egzaminu notarialnego – asesora notarialnego.
Do jego ulubionych obszarów prawa należą: prawo rzeczowe, prawo spadkowe oraz prawo rodzinne.

Klaudia Zych

Notariusz

Absolwentka IV Liceum Ogólnokształcącego im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie. W roku 2010 rozpoczęła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku: Prawo, które ukończyła z wynikiem, bardzo dobrym w 2015 roku.

Od 2014 roku do czasu powołania na Notariusza związana z notariatem – jako praktykant, pracownik merytoryczny, aplikant notarialny, a następnie zastępca notarialny. W latach 2016-2019 odbyła aplikację notarialną pod patronatem Notariusza – Grzegorza Sikory. W 2019 roku uzyskała pozytywny wynik z egzaminu notarialnego. Od 2019 roku do czasu powołania na notariusza pracowała jako zastępca notarialny Notariusza – Grzegorza Sikory.